M14 Ona 14


Jest cudowna.

Wiem, że każda mama tak mówi, i że to nudne do znudzenia.

Budzi się zwykle z uśmiechem. Otwiera mi zaspane oko, które bardzo nie chce się otworzyć i śmieje się w głos jakby to była najzabawniejsza rzecz jaką w życiu widziała (chyba że reaguje tak na twarz niedospanej matki sauté co było by jakimś wyjaśnieniem) i pochyla się żeby dać mi najrozkoszniejszego buziaka pod słońcem z rozkosznym głośnym MLASK! towarzyszącym wszystkim jej buziakom. Kiedy mamine oko uparcie zamknięte odwraca się do taty i i jemu daje buziaka.I tak na przemian, mama-MLASK, tata-MLASK, mama-MLASK dopóki któreś z nas nie wstanie i nie zajmie się coranną wycieczką nocnikowo-lekturową (jak myślicie, kto zwykle wstaje? Btw, aktualnie nocnikowe lektury poranne to ‚Na Straganie’ Brzechwy i angielska seria ‚Mr Men’. ‚Wiosna na ulicy Czereśniowej’, którą w końcu nabyłam zachęcona niezliczoną ilością rekomendacji blogowych i nieblogowych nie spotkała się póki co z uznaniem i służy do walenia w nią głową).

Je. Albo nie je, w zależności od dnia. Szaleje. Bije brawo, posyła buziaki, daje buziaki. Tańczy ‚buty dance’ którego nauczył ją Towarzysz Mąż i szczerzy swoje sześć malutkich ząbków w cudownych uśmiechach. Bawi się, chodzi z pchaczem, karmi lalki piersią. Wspaniała jest.

Albo zupełnie nie. Marudzi, niczym nie umie się zająć i przylepiona do mojej nogi bezczelnie mnie w nią gryzie. Zapewne ma powód, ale nie umie go zakomunikować, a mnie trafia szlag. Często nie chce spać, mimo że jest śpiąca. Snuje się wtedy smętnie nie mogąc sobie znaleźć miejsca, a wszelkie próby utulenia do drzemki kończą się wyrywaniem, schodzeniem z łóżka, wywaleniem zapasu czystych pieluszek i ogólnego nastroju z cyklu wściekłej piętnastolatki której nie rozumie cały świat. Wystawia moją cierpliwość na próbę i sprawia, że kwestionuję wszystkie moje matczyne wybory. Ciężko też jest.

Ale jest nasza. Jedna, jedyna, niezastąpiona. Córeczka.

Nie wyobrażam sobie bez niej niczego.

A życia to już w ogóle.

 

z.-

 

DSC_0370 DSC_0372DSC_0408

DSC_0381 DSC_0398 DSC_0414


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

14 komentarzy do “M14 Ona